PUCHAR LIGI

PUCHAR LIGI

W miniony weekend w Bytomiu, odbył się turniej finałowy (Puchar Polskiej Ligi Rugby na Wózkach). Rzeszowska drużyna Flyingwings I zajęła w nim drugie miejsce. Pierwszy mecz rozegraliśmy z Jeźdźcami II. Spotkanie to kontrolowaliśmy od samego początku i zwyciężyliśmy pewnie 56:17. Po chwili przerwy walczyliśmy już z ekipą Jeźdźcy I, naszpikowaną zawodnikami z reprezentacji. Początek spotkania dość nerwowy i wyrównany ale po przerwie, uspokojeniem gry, odpowiedniej taktyce, wyszliśmy na kilkunastopunktowe prowadzenie. Wygraliśmy pewnie 48:40. Mecz finałowy był zaciętym i pełnym napięcia widowiskiem. Ekipa poznańska wzmocniona zawodnikami z innych części Polski, była w tym sezonie lepsza od nas. Zbyt duża liczba popełnionych błędów pod presją przeciwnika, spowodowała że przegraliśmy ten mecz 34:47. Gratulacje dla Balianu.

Graliśmy w tym sezonie zawodnikami z drugiej drużyny, po to, by uczyli się od najlepszych (kolegów i przeciwników). Wiedzieliśmy że nie będzie łatwo w walce ze wzmacniającymi się ekipami i tak też było. Jednak zaprocentuje to w przyszłości w potyczkach w lidze jak i na turniejach międzynarodowych. Poza tym, sport uczy wygrywania i przegrywania. Doceniamy przeciwnika bez względu na wszystko. Bycie z drużyną kiedy zwycięża i kiedy przegrywa. Na tym polega gra zespołowa, jaka jest RnW. Prawdziwy zespół widać w trudnych chwilach. Wierzę że przyszłym sezonie, znów będziemy walczyć o najwyższe cele.
Chciałbym serdecznie podziękować za trud i wysiłek włożony w ten turniej. Zawodnikom, za walkę do samego końca bez względu na wynik.

Ekipie techniczno-medycznej za „dobrą robotę”, czyli przygotowanie zawodników i sprzętu, za gotowość w każdym momencie turnieju oraz wsparcie podczas walki sportowej i poza nią.

Firmie Mariot, dziękuję za użyczenie busa, kolejny raz. Organizatorom, kibicom, wolontariuszom, sędziom, za sprawne przeprowadzenie zawodów. Ogromnym wyróżnieniem dla całego naszego teamu, było wręczenie nagrody dla naszego kolegi, Pawła Szostaka dla najlepszego zawodnika całej ligi w klasyfikacji 2,0 pkt. Gratulacje Paweł, to za Twoją ciężką pracę, należało Ci się w zupełności.

Drużynę Flyingwings I na tym turnieju reprezentowali;
Zawodnicy; Horzępa Paweł, Kapusta Krzysztof, Kubicki Karol, Łachmanowicz Leszek, Stasicki Adam, Szostak Paweł.
Staff drużyny; Kamińska Ewelina, Łabaziewicz Paulina, Zwiercan Iwona.

Facebook