OFICJALNIE KLUB SPORTOWY – RSRNW FLYING WINGS

OFICJALNIE KLUB SPORTOWY – RSRNW FLYING WINGS

Niezmiernie miło mi umieścić informację, iż drugiego września 2015r ,został powołany do życia klub sportowy o nazwie „ RZESZOWSKIE STOWARZYSZENIE RUGBY NA WÓZKACH FLYING WINGS”.

Choć rugby na wózkach uprawiamy od 2001r (pierwsze dwa lata z drużyną z Łodzi)a szyld Flyingwings Rzeszów widnieje w PLRnW od 2003r (wtedy została założona drużyna), to dopiero teraz usankcjonowaliśmy ją prawnie jako klub sportowy. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego wydarzenia i mogliśmy przez tyle lat uczestniczyć w PLRnW; zawodnikom tym grającym i tym co odeszli, Fundacji aktywnej Rehabilitacji, Prezydentowi Miasta Rzeszów, wolontariuszom, sędzinom, studentom, firmie Mariot, Prebut, pracownikom UR, dyrektorom gimnazjum nr 4 oraz ludziom którzy wspierali nas od początku zarówno finansowo jak i dobrym słowem, życzliwością i dopingiem. Dziękujemy.

Przez te wszystkie lata ”przewinęło się„ przez nasza treningi, wyjazdy, szkolenia, setki osób zarówno zawodników, studentów, wolontariuszy, fizjoterapeutów, którzy „poszli w świat” zakładając rodziny, firmy, wyjeżdżając za granicę i wspierają nas dalej z daleka.

Z łezką w oku wspominam czasy gdzie na małej salce gimnastycznej w sobotnie poranki, spotykaliśmy się na treningach, bez sponsorów, sprzętu, na prywatnych wózkach aktywnych, by uczyć się rugby. Wyjeżdżając na turnieje nie mając wózka sportowego i nie wiadomo było czy taki ktoś pożyczy do gry. Pamiętam jak pięliśmy się szczebel po szczebelku w PLRnW. Pierwsze wyjazdy na kadrę, pierwsze Mistrzostwo Polski 2009r, wiele spotkań, przeżyć, imprez integracyjnych… Wiele by można tu napisać na ten temat, Ci którzy w tym uczestniczyli wiedzą o czym myślę. Poświęcając wolny czas nieraz prywatne fundusze, wolę walki, zawziętość, chęć działania doszliśmy do tego miejsca w którym jesteśmy- dwie drużyny, klub sportowy. Jeszcze chwila i trzeba będzie powołać do życia FWIII  i niech tak będzie. Dajecie świetny i niesamowity przykład innym, jak można wziąć życie we własne ręce i aktywnie uczestniczyć w nim pełna piersią, dostarczając przy tym wielu emocji ludziom, którzy w tym uczestniczą. dziękuję Wam za to. Dziękuję również za zaufanie do mojej osoby (i nie chodzi mi tutaj o prezesowanie), posługując się czasem twardą ręką, mocnym słowem, Wy przecie do przodu zdobywając doświadczenie i i największe laury.

Otwieramy nowy rozdział – RSRNW FLYING WINGS, mam nadzieję, że za kilka lat będziemy z podobnym rozrzewnieniem wspominać początki klubu i ten moment, jak ja teraz patrząc wstecz.

Facebook