NISKOPUNKTOWCY

W ostatni weekend maja, odbył się już po raz szósty Katowicki turniej Niskopunktowy. Drużyna Flyingwings złożona z zawodników z klasyfikacją do 1,5 pkt. Zajęła drugie miejsce w tych zawodach.

W pierwszym meczu pokonaliśmy w pięknym stylu ekipę Balian 45:19 w drugim po niezwykle zaciętym i wyczerpującym pojedynku ulegliśmy Four Kings 29:31. Wyszliśmy z grupy z drugiego miejsca. W sobotę rozgromiliśmy Jokersów 55:14. W finale ponownie zmierzyliśmy się z „czterema królami”, przegraliśmy tę potyczkę z wyraźnie lepszym w tym dniu przeciwnikiem. Ostatecznie zajęliśmy bardzo dobre drugie miejsce.

Warto zaznaczyć, iż najwartościowszym zawodnikiem MVP całego turnieju, został rzeszowianin Leszek Łachmanowicz, a najlepszą sędziną, Elżbieta Beściak, gratulacje. Pragnę podziękować zawodnikom za trud i wysiłek włożony w ten turniej. Za walkę do końca i pokazanie jaki postęp zrobili szczególnie Ci zawodnicy, którzy mniej grają w turniejach ligowych. Dziękuję Staffowi za opiekę i przygotowanie zawodników do walki sportowej. Za wsparcie na boisku i poza nim.

Dziękuję firmie Mariot z Rzeszowa za użyczenie busa, Karolowi za ogarnięcie spraw organizacyjnych, Pani Annie Kiepurze z firmy Coloplast, za wsparcie i przychylność dla Naszej drużyny, Krzyśkowi Kosidrowi za wsparcie w walce sportowej naszej drużyny. Przeciwnikom dziękuję za walkę Fair Play a organizatorom gratuluję świetnie przygotowanego turnieju. Patrząc w jakim kierunku zmierza na całym świecie rugby na wózkach zdecydowanie powinno być organizowane więcej takich turniejów.

Drużynę Flyingwings, niskopunktową reprezentowali; Krzysztof Hemerling, Karol Kubicki, Krzysztof Kosider, Adam Stasicki, Łukasz Dębski, Leszek Łachmanowicz.
Ekipę techniczno- medyczną stanowiły; Ewelina Kamińska i Iwona Zwiercan.