Kolonia Kolonia Kolonia

Kolonia Kolonia Kolonia

W dniach 06.04-09.04.2006r. dwóch zawodników naszej drużyny uczestniczyło w międzynarodowym turnieju rugby na wózkach w Kolonii. Z Polski do Kolonii pojechały dwie drużyny składające się z zawodników kadry narodowej – The Reds i Flying Wings oraz ekipa Jeźdzców. Z „latających skrzydeł” godnymi reprezentantami byli: Łukasz Gogosz i Krzysztof Kapusta.

Już od samego początku wyjazd zapowiadał się ciekawie, gdzie na lotnisku obsługa techniczna usilnie chciała przerobić wózki aktywne na „szpitalne krzyżaki”. Lot przebiegał spokojnie, no poza puszczaniem oczek do stewardes czy też wmówienia Rafałowi K. (który spał) że palił się samolot ale pożar został ugaszony. Na lotnisku w Koloni odebrał nas firma transportowa, gdzie trzema dostosowanymi busami zawieźli nas do hotelu.Trochę odpoczynku i już myślami byliśmy przy następnym dniu gdyż jak się okazało musieliśmy być na hali od rana do późnego wieczora.

W turnieju uczestniczyło 41 zespołów z całej Europy podzielonych na 4 ligii- Champions, Professional, Advanced i Basic league. Kadra grała w najmocniejszej – Champions a Jeźdzcy w Basic. Nasi przeciwnicy m.in. Niemcy Szwedzi, Finowie to doświdczone i ograne zespoły. Ekipa The Reds zajęła 6 miejsce a Flying Wings 12. Jeźdzcy w lidze basic zajęli 3 miejsce-gratulacje Panie i Panowie – wielka sprawa. Zdarzyły się i mniej przyjemne sytuacje (dokumenty) ale dzięki solidarności ekip z całej Europy wyszliśmy z nich obronną ręką. Były to niezapomniane chwile, cała otoczka meczy cherliderki, setki kibiców,maskotki profesjonalny rugbowy sprzęt itp. robiły niesamowite wrażenie. Doświadczenie jakie zebraliśmy podczas tego turnieju jest nieocenione. Dobrze było podpatrzeć jak grają najlepsze zespoły z Europy i nie tylko. Mam nadzieję że doświdczenie to zaprocentuje na naszych „polskich boiskach” i w naszej druzynie.

Kapitan naszej rzeszowskiej drużyny Krzysiek Kapusta otrzymał klasyfikację międzynarodową IWRF-2,0 pkt.Mam również nadzieję, że w niedalekiej przyszłości nasza ekipa będzie mogła zaprezentować sie na takim turnieju jak w Kolonii. Nasz szyld i nazwa Flying Wings jest już znana nie tylko w Polsce.

Zapraszam do oglądnięcia kilku fotek w naszej galerii.
Z rugbowym pozdrowieniem A.Sochacki

Facebook